آزمون مدیریت حرفه‌ای پروژه PMP | آزمون آزمایشی شماره ۱

آزمون مدیریت حرفه‌ای پروژه PMP | آزمون آزمایشی شماره ۱

آزمون مدیریت حرفه‌ای پروژه PMP | آزمون آزمایشی شماره ۱

در اینجا برای شما یک نمونه آزمایش از آزمون آنلاین PMP شماره ۱ (آزمون مدیریت حرفه‌ای پروژه) را قرارداده‌ایم که شامل ۱۰۰ سوال تستی می‌باشد.

مدرک PMP چیست؟

مدرک PMP یا مدرک مدیریت حرفه‌ای پروژه (Project Management Professional)، گواهی نامه معتبری است که موسسه آمریکایی Project Management Institute از طریق برگزاری آزمون PMP به مدیران پروژه اعطا می‌کند. این مدرک نشان دهنده دانش بالای یک مدیر در زمینه‌های فنی، رهبری و مدیریت استراتژیک کسب و کار است و به عنوان معتبرترین مدرک مدیریتی جهان شناخته می‌شود.

آزمون PMP چیست؟

آزمون PMP یا آزمون مدیریت حرفه‌ای پروژه، آزمونی بین المللی است که زیر نظر موسسه Project Management Institute در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود. این آزمون 4 ساعته شامل 200 سؤال در زمینه‌های مختلف مربوط به مدیریت یک پروژه می‌شود. متاسفانه این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود و افراد ایرانی برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای دیگر مانند ترکیه، امارات و … سفر کنند.

سؤالات آزمون PMP در چه زمینه‌ای است و به چه دانش‌هایی نیاز دارد؟

افرادی که در این آزمون شرکت می‌کنند باید به سوالاتی در مورد راه اندازی، برنامه ریزی، اجرا، نظارت و به پایان رساندن یک پروژه پاسخ گو باشند. همانطور که اشاره کردیم 200 سؤال کتبی در مورد هر یک از بخش‌های مدیریت یک پروژه در آزمون PMP وجود دارد و برای پاسخ گویی به همه آن‌ها 4 ساعت وقت خواهید داشت. برای پاسخ گویی به این سؤالات بیش از هر چیزی دانش شما در زمینه فنی، رهبری و مدیریت استراتژیک کسب و کار مورد سؤال قرار می‌گیرد. علاوه بر این میزان دانش شما در رشته‌های زیر مجموعه مدیریت پروژه همچون مدیریت یکپارچه سازی پروژه میدیریت زمان، مدیریت کیفیت، مدیریت منابع انسانی، مدیریت ارتباطات، مدیریت تدارکات و مدیریت قرار داد پروژه نیز سنجیده می‌شود.

شرایط ثبت نام در آزمون PMP

برای شرکت در آزمون PMP شرایط اولیه‌ای وجود دارد که مدیران باید حائز آن‌ها باشند:

  • 3 سال یا 4500 ساعت سابقه کاری برای افراد دارای لیسانس در زمینه مدیریت پروژه
  • 5 سال یا 7500 ساعت سابقه کاری برای افرادی که مدارک پایین‌تر از لیسانس دارند.
  • 35 ساعت آموزش رسمی در موسسه‌های آموزشی معتبر (آموزش باید شامل تمام حوزه‌های مدیریت پروژه باشد)
  • تعهد به آیین نامه اخلاق حرفه‌ای PMI (Project Management Institute)

آزمون PMP به چه زبان‌هایی برگزار می‌شود؟

در حال حاضر این آزمون به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، چینی و عربی برگزار می‌شود. پس برای شرکت در آزمون باید تسلط کاملی بر یکی از زبان‌های گفته شده داشته باشید. البته در زمان ثبت نام برای آزمون پی‌ام پی می‌توانید زبان مد نظر خود را انتخاب کنید.


مواد امتحانی

مدیریت حرفه‌ای پروژه PMP | آزمایشی شماره ۱

  • تعداد سوالات : ۱۰۰ سوال
  • زمان پاسخگویی : ۱۲۰ دقیقه
شروع آزمون